Bun venit! Intra Inregistreaza-te

cautare avansata

Re: Sandplay sau cum sa bati cimpul cu temei

01 februarie, 2015 03:31
Sandplay si alte forme de "play' nu valoreaza doi bani d p d v clinic. Astea sint intr-adevar jocuri de copii pentru fraieri. "Avantajul" acestor practici este ca se invata in citeva zile - in cursuri de scurta durata - ca sa fie aplicate aiurea, pe oricine. Nu-i de mirare ca mai zilele trecute am auzit una si mai si: terapia prin fotografii. Nu stiu daca e tot jungiana dar ce pot zice e ca tot ce apare mai ticnit pe lume automat se asociaza cu Jung. Asta e si motivul pentru care Jung nu prea e luat in serios de psihanalistii profesionisti. Freud vorbea despre el ca despre un filozof mai degraba decit terapeut.
Subiect Autor Vizualizari Postat

Nu exista interes pentru terapia jungiana

moderator 5467 29 octombrie, 2014 07:13

Re: Nu exista interes pentru terapia jungiana

Marianne 2953 28 ianuarie, 2015 09:21

Re: Nu exista interes pentru terapia jungiana

admin 2973 29 ianuarie, 2015 01:23

Re: Nu exista interes pentru terapia jungiana

Pusilata 2974 01 februarie, 2015 02:51

Re: Sandplay sau cum sa bati cimpul cu temei

moderator 2941 01 februarie, 2015 03:31

Re: Sandplay sau cum sa bati cimpul cu temei

Pusilata 2819 01 mai, 2015 11:55

Re: Sandplay sau cum sa bati cimpul cu temei

admin 3034 01 mai, 2015 12:41

Re: Sandplay sau cum sa bati cimpul cu temei

Pusilata 2267 02 noiembrie, 2016 11:21

Re: Sandplay sau cum sa bati cimpul cu temei

admin 2493 02 noiembrie, 2016 01:28

Re: Nu exista interes pentru terapia jungiana

Pusilata 2900 01 februarie, 2015 04:42

Re: Nu exista interes pentru terapia jungiana

moderator 2961 01 februarie, 2015 09:36



Regretam dar numai utilizatorii inregistrati pot posta in acest forum.

Click aici ca sa intri