Bun venit! Intra Inregistreaza-te

cautare avansata

Re: Nu exista interes pentru terapia jungiana

01 februarie, 2015 04:42
Intr-un articol francez din 2011 se spunea ca e la moda Jung, sau cel putin in acel moment. Ce trebuie facut, spunea acel articol, pentru a-i urma teoriile, e sa ne abandonam obisnuitul materialism si sa ne deschidem poeziei, imaginatiei, sa ne deschidem fata de ceea ce ne depaseste. In plus, inca ceva interesant sustinut in acel articol era ca in general, procesul individuatiei devine posibil dupa criza de 50 de ani, in a doua jumatate a vietii, prima fiind acaparata de un eu mult prea activ.
Subiect Autor Vizualizari Postat

Nu exista interes pentru terapia jungiana

moderator 5467 29 octombrie, 2014 07:13

Re: Nu exista interes pentru terapia jungiana

Marianne 2954 28 ianuarie, 2015 09:21

Re: Nu exista interes pentru terapia jungiana

admin 2973 29 ianuarie, 2015 01:23

Re: Nu exista interes pentru terapia jungiana

Pusilata 2974 01 februarie, 2015 02:51

Re: Sandplay sau cum sa bati cimpul cu temei

moderator 2942 01 februarie, 2015 03:31

Re: Sandplay sau cum sa bati cimpul cu temei

Pusilata 2819 01 mai, 2015 11:55

Re: Sandplay sau cum sa bati cimpul cu temei

admin 3034 01 mai, 2015 12:41

Re: Sandplay sau cum sa bati cimpul cu temei

Pusilata 2267 02 noiembrie, 2016 11:21

Re: Sandplay sau cum sa bati cimpul cu temei

admin 2494 02 noiembrie, 2016 01:28

Re: Nu exista interes pentru terapia jungiana

Pusilata 2900 01 februarie, 2015 04:42

Re: Nu exista interes pentru terapia jungiana

moderator 2961 01 februarie, 2015 09:36



Regretam dar numai utilizatorii inregistrati pot posta in acest forum.

Click aici ca sa intri